פרויקטים

על מסלול ההצלחה

קידום התעשייה באמצעות
הכשרה ופיתוח הון אנושי

"על מסלול ההצלחה" היא תכנית הכשרה ופיתוח עובדים שנועדה לחזק את התעשייה היצרנית בפריפריה ולהעלות את הפריון. התוכנית מפתחת את הכישורים הטכנולוגיים של העובדים ונותנת כלים להרחבת מיומנויות וכישורים לעולם העבודה הדינמי.

מסלול עבור משוחררי צה״ל בתכנית ׳על מסלול ההצלחה׳

התוכנית נועדה לחזק את המשק והתעשייה בישראל באמצעות שילוב כוח אדם טכנולוגי, איכותי, משכיל ומיומן בעבודה בתעשייה. משתחררים לתעשייה מאפשרת שילוב חיילים ממקצועות טכנולוגיים, בתעשייה האזרחית ובמגוון ערוצים. התוכנית מאפשרת למשתחררים מצה"ל ללמוד הכשרה מקצועית ולהשתלב בתעשייה בשיתוף מעסיקים ובהשמה מלאה. 

התוכנית בשיתוף עם "מקצוע לחיים".

משתחררים
לתעשייה

מובילי
חדשנות

פיתוח הון אנושי לתעשייה 4.0

תכנית ייחודית להכשרת מובילי חדשנות ברוח תעשייה 4.0. המשתתפים לומדים להיות מובילי שינוי במפעל כדי לקדם תהליכי הטמעת חדשנות ופיתוח תעשייה 4.0. במסגרת זו, על המשתתפים להוביל פרויקט מעשי במפעל שמלווה ע"י מנטור מהתעשייה. בנוסף זוכים המשתתפים לחשיפה והיכרות עם תכני תעשייה 4.0 באמצעות הרצאות, סיורים, סדנאות וחקר מקרה. 

התכנית היא פרי יוזמה של עמותת צורים בשיתוף עם המכון לייצור מתקדם.

שירות עם משמעות -
מקצוע באזרחות

תכלס היא תכנית מצוינות להכשרת מתגייסות ומתגייסים לצה"ל במקצועות הטכניים. התכנית מעניקה למשתתפיה ליווי מלא משלב הגיוס, במהלך השירות הצבאי ועד השחרור וההשתלבות המיטבית בתעשייה. מטרת תכלס היא לאפשר שירות משמעותי עם אפשרות להמשך לימודים ובנית עתיד תעסוקתי בתעשייה הישראלית.

תכלס

מכינת
צור שלם

שירות קרבי וקריירה
בעולם התעשייה

צור שלם בונה ומקדמת את עתידם של צעירים לאורך ארבע שנים –  מכינה קדם צבאית, שירות צבאי קרבי בנח"ל, הכשרה מקצועית והשמה בתעשייה. לצד התכנים המעשיים, התכנית מפתחת מסוגלות אישית כך שבסיומה יוצא בוגר התוכנית עם כלים פרקטיים לצד כלים ערכיים והבנה מעמיקה של שוק העבודה. 

התכנית מתקיימת בשיתוף פעולה עם האגף להכשרה מקצועית במשרד העבודה והרווחה, משרד הביטחון וצה"ל

התוכנית הלאומית להכשרת הנדסאים וטכנאים מוסמכים

מודל ללימודי הנדסאות המשלב בין הלימודים התיאורטיים ללימודים פרקטיים מעשיים. מודל הרפורמה נועד לענות על צרכים של שלוש זירות: הון אנושי, תעשייה ורכישת ידע מקצועי. מעסיקים ומוסדות מקצועיים שותפים לבניית תכנית לימודים המקנה ידע מקצועי שמותאם לאפשרויות תעסוקה. הבוגרים שיוסמכו משתלבים בתפקידים מובילים בתעשייה עם אופק להתפתחות מקצועית.

התכנית היא בשיתוף פעולה בין משרד העבודה והרווחה – המכון הממשלתי להכשרות טכנולוגיות ומדע (מה"ט), ג'וינט ישראל וקרן עזריאלי.

הרפורמה
בהנדסאות

מחוברים לחיים

פיתוח מיומנויות מעשיות לחיים עם כלים אפקטיביים להמשך למידה לכל אורך החיים

התוכנית מכינה נוער לעולם התעסוקה העתידי תוך התבססות על עקרונות התפיסה של למידה לאורך החיים Life long learning מחוברים לחיים מתמקדת בשינוי תפיסתי של הלמידה ושל ההכנה לחיים הבוגרים, ובפיתוח כלים ומיומנויות הכרחיים לעולם העבודה המשתנה. מחוברים לחיים היא פרי שיתוף פעולה בין עמותת "צורים" לבין "מפרש".

תכנית פורצת דרך המכשירה את דור הסטארט-אפ הבא

מטרת התכנית היא למידת STEM מגוונת, תהליכית ורלוונטית, בסביבה הוגנת שנגישה לכלל הילדים בבתי הספר היסודיים. המטרה לעורר סקרנות בתלמידים מרקעים מגוונים, ולעודד בחירה במקצועות STEM בחינוך העל יסודי ובמסגרת לימודים אקדמיים, ובכך להגדיל את הסיכוי לניעות חברתית.

התכנית פותחה בשיתוף עם ג'וינט – אשלים והאגף לחינוך יסודי במשרד החינוך.

STEM