סטף ורטהימר

סטף ורטהימר, תעשיין ישראלי, מייסד מפעל "ישקר" ו"טכנולוגיית להבים", זוכה פרס ישראל, כיהן כחבר הכנסת התשיעית מטעם התנועה הדמוקרטית לשינוי , פעיל בתחום החינוך המקצועי שנים רבות.

בשנות השישים של המאה הקודמת, הקים סטף את בית הספר המקצועי "צור" בנהריה שעשרות מתלמידיו השתלבו ב"ישקר" בפרט ובתעשייה הישראלית בכלל, בכל דרגותיה עד לשדרות הניהול הבכירות ביותר.

סטף יזם סדנאות חינוך לתעשייה עבור אלפי חיילים טרם שחרורם, והקים מכללה ליזמות שהידע שפותח בה סיכם שנים של תכניות תמיכה ביזמות.

ב"תכנית הגנרלים" הוא הכשיר קצינים קרביים לעמדות ניהול בתעשייה, ובשנות התשעים ייסד מכללה אקדמית למהנדסים פרקטיים שהוכשרו להשתלבות מיידית בעבודה בתעשייה.

צורים

בשנות האלפיים, הוקמה רשת החינוך המקצועית "צור" שכללה בין השאר בית ספר בלבון, בחיפה ,ליד קרית מלאכי, ותמיכה ומעורבות בבתי ספר נוספים ברחבי הארץ.

בתחום ההכשרה למבוגרים, מרכז ההכשרה צור לבון פועל בשיתוף עם עמותת צורים ברבות מתכוניותיו. המרכז בצור לבון הוא מרכז ההכשרה המקצועי ביותר בישראל בתחום המתכת. במסגרת המרכז, מפותחות תכניות חדשניות להכשרת מייסטרים (רבי אומנים) להוראה בתחום העיבוד השבבי ובתחום התבניות, תכניות שנעשות בשיתוף ממשלת באדן וירטמברג בגרמניה ומנסות לפתור את המצוקה הקשה של מורים מקצועיים.

נושא חשוב נוסף: דו הקיום עם ערביי ישראל. סטף פועל לשוויון תעסוקתי ושוויון חברתי-כלכלי של ערביי ישראל כמפתח להשגת יציבות ובסופו של דבר להשגת שלום בארץ ובאזור כולו. במשך שנים ארוכות הוא קיים קורסי יזמות משותפים לערבים ויהודים. במפעלים שהקים עובדים זה לצד זה דרוזים, ערבים ויהודים. המערכות החינוכיות מכשירות ומקדמות עובדים בני כל המגזרים תוך שימת דגש על קיומו של מגוון זה.

סטף ורטהימר הקים כשבעה גני תעשייה המלאים בפעילות תעשייתית תוססת ורבות מהפעילויות החינוכיות שהוביל, התקיימו בהם.

עמותת צורים היא הגוף המגבש והמתכלל את כל הפעילויות ארוכות השנים הללו למבנה מסודר של קידום ופיתוח של תחומי החינוך, ההכשרה וההשכלה המקצועית והטכנולוגית.

Advancing Regional Stability through Education, Exports, and Industry.